گزارشی مختصر از فعالیت های عمرانی – نوروز۹۳

الف) تکمیل مدرسه روستای گلدشت

تابستان۹۲ گروه جهادی راه کربلا عملیات احداث مدرسه سه کلاسه روستای گلدشت را کلید زد. این مدرسه ۱۱۰ متری که جایگزین مدرسه کپری روستا و میزبان حدود ۵۰ دانش آموز شده است؛ در نوروز ۹۳ تکمیل شد. اموری مانند سفیدکاری٬ رنگ آمیزی٬ نصب درب و پنجره و … در این سفر به انجام رسید.

ب) تکمیل پروژه آبرسانی روستای پشک

عملیات آبرسانی ۱۴ کیلومتری روستای پشک که در تابستان۹۰ به بهره برداری رسیده بود؛ با پایان دوره خشکسالی و آغاز بارندگی٬ نیاز به مقاوم سازی جهت استفاده در فصل سرما و بارندگی های احتمالی داشت.به همین منظور گروه در سفر نوروز۹۳ به سنگ چین کردن و محصور کردن لوله های یک سوم بالای مسیر لوله گذاری پرداخت.

ج) تکمیل مسجد روستای علی آباد

ساخت مسجد روستای علی ٱباد در سال ۸۸ و باهمکاری گروه جهادی دانشگاه یزد و اهالی روستا آغاز شد. تکمیل این مسجد ک ب صورت نیمه کاره رها شده بود؛ در این دوره با اصلاح برخی اشکالات فنی و پیگیری و همکاری خاص اهالی در دستور کار قرار گرفت.

د) تجهیز مطب دندانپزشکی راه کربلا

ساختمان بلااستفاده دهیاری چاه داد خدا٬ به منظور راه اندازی یک مطب دندانپزشکی مورد بهره برداری قرارگرفت.تکمیل ساختمان، سفیدکاری٬ سیم کشی برق٬ سرامیک کردن٬ ایزوگام و در نهایت تجهیز این ساختمان به یونیت کامل دندانپزشکی از برنامه های این سفر بود.

ه) پی ریزی و آغاز احداث مسجد شهرک چاه داد خدا

عملیات خط کشی و پی ریزی مسجد شهرک چاه داد خدا که با همکاری گروه جهادی تهرانسر انجام گرفت از دیگر فعالیتهای این سفر بود.

و) تعمیر و ترمیم مسجد روستای چاه داد خدا

مسجد روستای چاه داد خدا که از قدیمیترین مساجد بخش به حساب می آید با مشکلاتی نظیر ریختن تاج مواجه شده بود که شرایط خطرناکی را به نمایش گذاشته بود. تعمیر و ترمیم این مسجد در سفر نوروز۹۳ به انجام رسید.

باشد که قبول افتد…

نظر دهيد